Bandymas sukurti stiprų pirmą įspūdį gali būti ypač iššūkis, ir dažnai puikūs kandidatai patenka į pirmąją darbo medžioklės kliūtį ir padaro klaidų savo gyvenimo aprašyme. Sudarėme sąrašą dažniausiai pasitaikančių klaidų ir suteikiame patarimų, kaip jų išvengti.
Rašybos klaidos ir bloga gramatika
Neatidumas detalėms gali sumažinti jūsų puikų gyvenimo aprašymą. Peržiūrint teksto rašybą, ne visada yra galima pastebėti klaidas. Todėl visada verta paprašyti kito žmogaus patikrinti jūsų tekstą ir rasti paskutines rašybos klaidas. Kartais gramatika galima patikrinti garsiai perskaitant savo CV – jei gyvenimo aprašymas yra sunkiai skaitomas, tuomet tikriausiai jo gramatika nėra teisinga.
Dėmesys pareigoms, o ne pasiekimams
Svarbu paminėti savo pasiekimus, o ne tik apsiribokite darbo aprašymu. Galvokite apie sėkmingas kampanijas, naujas procedūras, pardavimų padidėjimą ir konkrečią vertę, kurią prisidėjote eidami dabartinius ir ankstesnius vaidmenis. Nors ne visi vaidmenys turi matuojamus KPI, bet galite pagalvoti apie priežastis ir pavyzdžius, kaip padarėte įtaką ir ką galite suteikti naujam darbdaviui.
Neteisinga informacija
Neatitinkančios datos, neteisinga asmeninė informacija ir akivaizdūs pasakojimai tik privers jus suklusti dėl žodžių, kai jus pastebės įdarbinantis darbuotojas ar potencialus darbdavys. Tačiau su jumis gali net nesusisiekti jei užsirašėte neteisingą telefono numerį ar el. pašto adresą, todėl būtinai viską patikrinkite.
Prastas formatas
Jei nenorite eiti dizainerio karjeros keliu, jūsų gyvenimo aprašymas neturėtų būti meno kūrinys. Viskas, ko jums reikia, yra švarus dizainas ir paprastas šriftas, toks kaip Arial ar Times New Roman. Taip pat įsitikinkite, kad CV yra lengva skaityti ekrane ir gali būti išsaugotas kaip atpažįstamas failas, pvz., „Word“ dokumentas arba PDF formatas.
Kai darbdaviai gauna daug gyvenimo aprašymų, blogai suformatuotas gyvenimo aprašymas gali būti greitai atmestas. Formatuojant CV, būtina atkreipti dėmesį į bendravimo raštu įgūdžius, technologinę kompetenciją, dėmesį detalėms ir jūsų profesionalumo lygį. Tinkamai suformatuotas CV yra labai svarbus.
Nesugebėjimas pritaikyti
Svarbu prisitaikyti savo gyvenimo aprašymą prie kiekvieno vaidmens į kurį pretenduojate. Išvardykite įgūdžius, pareigas ir pasiekimus, kurie yra tiesiogiai susiję su konkretaus darbo pozicijos reikalavimais. Venkite naudoti „vienas dydis tinka visiems” principą ir pasiruoškite prisitaikyti prie konkrečių reikalavimų.
Darbo perkėlimas ir užimtumo spragos
Perkėlimo laikotarpiai ir bedarbystė gali atrodyti neigiamai, tačiau dažnai tai yra laikotarpiai, kai galite įgyti ir tobulinti perkeliamus įgūdžius. Geriau sugrupuoti panašius vaidmenis pagal pavadinimus, tokius kaip „laisvai samdomas darbuotojas” arba „darbas pagal sutartį”, ir nurodyti ilgus kelionių laikotarpius, nei palikti tuščias vietas. Jei paliksite darbdaviui galimybę spėti apie jūsų situaciją, jūsų CV gali būti atmestas.
Per ilgas CV
Jūsų gyvenimo aprašymas neturėtų būti per ilgas – jei darbdavys nepasidomėjo po dviejų puslapių, yra tikimybė, kad jūs nesugebėsite įtikinti jo per kitus keturis. Glauskite informaciją ir prisiminkite, kad dažnai mažiau yra daugiau.