Your Cart

Kodėl CV svarbus? 5 dalykai, tokie pat svarbūs ieškant darbo

Kai žmonės ieško naujo darbo, jie dažnai būna labai įtempti dėl to, kad nori sukurti tobulą CV. Tačiau svarbu sustoti ir paklausti savęs, kodėl CV yra svarbus? Aišku, geras CV gali būti svarbus žingsnis į pokalbius ir darbo pasiūlymus. Tačiau ar per daug dėmesio skiriate savo gyvenimo aprašymui siekdami pasiekti savo svajonių darbą?

Kodėl CV svarbus?

CV yra labai svarbi priemonė, padedanti pasiekti darbo pokalbio etapą. Todėl labai svarbu skirti daug pastangų, kad pritaikytumėte savo CV prie konkrečios darbo pozicijos, į kurią pretenduojate. Tai padidins jūsų šansus būti pakviestam į pokalbį.

Yra keletas auksinių taisyklių, kurių reikėtų laikytis rašant ar atnaujinant savo CV:

  • Rūpestingai nurodykite kontaktinius duomenis, įskaitant aiškų el. pašto adresą ir telefono numerį.
  • Visada surašykite savo karjeros istoriją atvirkštine chronologine tvarka, pradedant nuo naujausių darboviečių.
  • Vengti ilgų sakinio konstrukcijų ir naudoti aiškius ženklelius, kad būtų lengviau skaityti ir suprasti informaciją.
  • Užtikrinkite, kad jūsų pagrindiniai įgūdžiai būtų aiškiai pabrėžti ir išsiskirtų.
  • Atsisakykite bet kokios asmeninės informacijos, tokios kaip šeimos padėtis ar asmeniniai pomėgiai.

Tačiau norint išsiskirti ir gauti svajonių darbą, reikės daugiau nei tik gerų CV rašymo įgūdžių. Svarbu išgyventi visas paraiškų teikimo proceso stadijas ir parodyti savo vertę. Tai apima tinkamą pasirengimą pokalbiui, gebėjimą tinkamai pristatyti save, savo profesionalumą ir tinkamumą pasirinktam darbui.

Penki dalykai, į kuriuos turėtumėte sutelkti dėmesį kreipiantis dėl darbo

Čia yra 5 kiti dalykai, kurie gali turėti daug svarbesnį paraiškos pateikimo ir pokalbio procesą nei jūsų kvalifikacijos ir ankstesnių darbų įrašai:

Puiki interviu technika

Turint charizmą, pasitikėjimą savimi bei gerą darbo supratimą, pokalbio metu galite sužavėti! Tačiau būtina ir pateikti pavyzdžius iš savo darbo patirties, kurie palaiko jūsų teiginius, kurie yra pateikti popieriuje.

Ruošimasis pokalbiui yra labai svarbus. Geriausiai mokomės iš klaidų, tačiau neturėtume leisti sau prarasti brangaus laiko, darant tas klaidas realiame pokalbyje. Nepakeičiamas ruošimosi pokalbiui dalykas yra gauti atsiliepimus iš draugų ir šeimos narių. Jų pagalba galite pasiruošti atsakyti į interviu klausimus ir atkreipti dėmesį į jų pastabas.

Nuostabus pokalbis gali įtikinti darbdavį, kad jūsų įgyti įgūdžiai iš ankstesnių darbų sudaro tinkamą kandidatavimą. Kita vertus, net jei jūsų CV yra puikus, bet esate prastai pasiruošęs, jūsų galimybės gauti darbą bus menkos.

Išsamios žinios apie įmonę

Dauguma kandidatų, pateikdami savo paraiškas, tik paviršutiniškai peržiūri potencialaus darbdavio svetainę. Tačiau tai visiškai nepakanka, norint sukelti įspūdį ir išsiskirti iš kitų kandidatų. Jums reikia suprasti verslo sritį, kad pamatytumėte, ar ji yra tinkama jums. Tik suprasdami jos verslo kultūrą ir gebėdami identifikuoti problemas, kurias galite išspręsti, galėsite parašyti įtikinamą motyvacinį laišką ir pasirodyti gerai pokalbyje.

Profesionalus buvimas internete

Sukurti asmeninį prekės ženklą yra labai svarbu, ypač kai ieškoma darbo, ir daugelis šių pastangų vyksta internete. Remiantis „CareerBuilder” atlikta apklausa, 35% iš 2000 JAV darbdavių, kurie buvo apklausti, mažiau linkę apklausti kandidatą, jei negali rasti apie jį informacijos internete. Todėl yra išties svarbu atidžiai rinkti informaciją, norint sukurti gerą įspūdį.

Rekomenduojama redaguoti viešuosius Facebook ir kitų soc medijų profilius, kad jie atrodytų profesionaliau. Puikiai parengtas LinkedIn profilis reikalauja daugiau pastangų, tačiau jis suteiks jums pranašumo prieš kitus kandidatus. Jei tai tinka jūsų sričiai, galite taip pat apsvarstyti galimybę sukurti internetinį portfolio ar tinklaraštį, kad galėtumėte pateikti savo darbo patirtį.

Papildoma veikla

Būsimi darbdaviai nori gerai pažinti jus kaip asmenybę, o ne tik jūsų kvalifikaciją, kuri yra pateikta popieriuje. Todėl turėtumėte pasinaudoti savo paraiška ir CV, kad galėtumėte atskleisti savo pomėgius, aistra ir asmeninius tikslus. Kai darbdaviai, be abejo, paprašys jūsų „papasakoti apie save”, pasitelkite kažką, kas išskirtų jus iš kitų kandidatų. Būkite tas, kuris treniruoja vaikus kodavimo klube arba tas, kuris rašo technologijų tinklaraštį. Leiskite savo pašnekovams įsiminti jus kaip asmenybę, turinčią unikalią ir įdomią pusę.

Pasitikėjimas

Tarp pasitikėjimo savimi ir arogancijos išties yra plona riba. Mokėti būti savimi pasitikinčiu ir kompetentingu reikalauja daug praktikos. Svarbu išlaikyti nuoseklumą visuose paraiškos etapuose – nuo motyvacinio laiško iki interviu, kad galėtumėte perteikti šią svarbią žinią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Momentinis pristatymas

Failą gausite iš kart po apmokėjimo

Atsisiuntimo galimybės

Failą galėsite atsisiųsti 3 kartus

Konsultacija

Turite klausimų? Susisiekite

Saugus apmokėjimas

Apmokėjimai per Paysera sistemą