CV yra trumpa apibendrinanti informacija apie jūsų pagrindinius įgūdžius, patirtį ir kvalifikacijas.. Kadangi darbdaviai ir darbdavys turi daugybę CV, kurias reikia išsamiai peržiūrėti, yra labai svarbu turėti išskirtinį CV, kad galėtumėte patekti į aukščiausius kandidatų sąrašus. Šis straipsnis paaiškina, kodėl CV yra svarbus ir siūlo patarimų, kaip sukurti jūsų CV, kad galėtumėte pasiekti pokalbio etapą.
Kodėl CV yra svarbus?
Jūsų CV yra esminis dokumentas, kuris dažniausiai turi būti pateiktas kartu su pritaikytu motyvaciniu laišku, kai kreipiatės dėl darbo. Tai suteikia galimybę išsamiai apibūdinti visą savo svarbią profesinę ir akademinią patirtį ir paryškinti, kad esate tinkamas kandidatas šiai pozicijai. Gerai parengtas CV yra ne tik privalomas darbo paieškų procese, bet ir svarbus, kad galėtumėte išsiskirti iš kitų kandidatų ir parodyti savo profesionalumą ir tinkamumą konkrečiam darbui.
Apibūdinkite savo įgūdžius ir patirtį
Jūsų CV turėtų būti aiškus ir paryškinti jūsų svarbiausią profesinę patirtį, įgūdžius ir kvalifikaciją, kad jūs galėtumėte išsiskirti iš kitų kandidatų. Darbdaviai gali turėti daugybę CV, todėl yra svarbu, kad jūsų informacija būtų pateikta išskirtiniu būdu, kad jūsų CV būtų atskirtas nuo kitų. Tam gali būti naudojami formatavimo elementai, tokių kaip spalva ir išdėstymas, kad būtų lengviau matyti svarbiausią informaciją.
Pabrėžkite savo vertę
Vietoj to, kad tiesiog pateiktumėte sąrašą savo ankstesnių vaidmenų ir pareigų, geriau būtų paminėti 2–3 svarbiausius dalykus, kuriuos pasiekėte, vykdant kiekvieną vaidmenį. Tai gali būti konkrečių tikslų pasiekimas arba naujų procesų įdiegimas. Toks informacijos pateikimas parodo jūsų vertę ir potencialią naudą darbdavio įmonei.
Atkreipkite darbdavio dėmesį
Jūsų CV puslapio viršuje turėtų būti svarbiausia informacija, įskaitant jūsų profesiją, kvalifikaciją ar trumpą asmeninį pareiškimą, kuris glaustai nurodo, kodėl jūs esate tinkamas kandidatas šiam vaidmeniui. Taip pat galite pasirinkti pridėti nuotrauką, savo profesionalų logotipą arba naudoti vaizdinius elementus, pvz., spalvas ar kūrybišką išdėstymą, kad prieš darbdavio įvertinant jūsų patirtį, jis pirmiausiai kreiptų dėmesį į jūsų CV.
Pateikite save kaip tinkamą asmenį šiam darbui
Nors jūs siunčiate savo CV kartu su pritaikytu motyvaciniu laišku, tai dar nereiškia, kad galite naudoti tą patį CV kiekvienam darbo pasiūlymui. Jeigu neturite susikūrę savo CV, tuomet CV šablonai galėtų jums padėti. Jei norite parodyti, kad jūs esate tinkamas kandidatas šiam darbui, rekomenduojama redaguoti savo CV kiekvieną kartą, kai jį siunčiate. Svarbu atidžiai išnagrinėti darbo skelbimą ir įvertinti, kokioms savybėms yra skiriamas pagrindinis dėmesys, tada redaguokite savo CV, kad joje būtų pabrėžtos šios savybės, kurios yra svarbios potencialiam darbdaviui.
Geras CV padidina tikimybę įsidarbinimui
Jūsų CV yra tik pirmas žingsnis įdarbinimo procese. Jei jis yra parašytas netinkamai, netinkamai išdėstytas arba neatrodo profesionaliai, yra didelė tikimybė, kad jūs neteksite galimybės toliau pažengti į darbo paieškų procesą. Tačiau, jei jūsų CV yra gerai parengtas ir profesionalus, jūs turėsite didelę tikimybę būti pakviestam į pokalbį ir turėti galimybę pristatyti savo įgūdžius, patirtį ir kvalifikacijas tiesiogiai potencialiam darbdaviui. Tai reiškia, kad gerai parengtas CV yra būtinas, siekiant sėkmingai įsidarbinti.
Įvairių tipų CV
Jei rengiate naują CV arba pirmąjį CV, turėtumėte apsvarstyti, kokią CV formą norite sukurti, priklausomai nuo savo patirties, aplinkybių, pramonės ir asmeninių pageidavimų. Galimi skirtingi CV tipai:
Chronologiniai CV
Chronologinis CV yra tradiciškiausias CV tipas, kurio tikisi dauguma darbdavių. Šiame formate jūsų profesinė patirtis išdėstoma atvirkštine chronologine tvarka, kad jūsų naujausias darbas būtų puslapio viršuje. Geriausia, kad CV apimtų paskutines 5-6 jūsų pareigas arba būtų ne senesnis nei 10-15 metų.
Individualūs CV
Nors dauguma CV yra chronologiniai, kai kuriose situacijose galite nuspręsti pasirinkti kitokį CV formatą. Pavyzdžiui, jei keičiate karjerą, galite teikti pirmenybę išsilavinimui ir patirčiai, kuri yra susijusi su jūsų kandidatuojamu vaidmeniu, ir perkelkite mažiau svarbią patirtį į toliau esančias CV dalis. Svarbu, kad jūsų CV būtų kuo aiškesnis ir lengvai suprantamas potencialiems darbdaviams.
Kūrybingi CV
Kūrybiniai CV dažnai naudoja įvairius vaizdinius elementus, tokius kaip paveikslėliai, grafikai ir spalvos, kad atspindėtų kandidato įgūdžius ir patirtį. Šis formatas yra populiariausias rinkodaros ir dizaino srityse, tačiau gali būti netinkamas formaliosioms pramonės sritims, tokioms kaip bankininkystė ar teisė. Geriau atsižvelgti į darbo skelbimo ir įmonės svetainės stilių ir formalumą, kad būtų galima nuspręsti, ar kūrybinis CV tinkamas konkrečiam darbui.
Daugelis didelių įmonių naudoja programinę įrangą pirminiam CV rūšiavimui. Ši programinė įranga ieško raktinių žodžių, ankstesnių pareigų pavadinimų ir kitos informacijos, kad nuspręstų, ar CV turėtų būti perduotas į kitą etapą. Todėl svarbu, kad savo CV būtų suprantama kompiuteriui, kad padidintumėte jo matomumą ir galimybę patekti į kitą rinkimo etapą.
Ką turėtumėte įtraukti į savo CV?
Yra keli elementai, kurie turėtų būti privalomai įtraukti į CV, kad būtų suteikta svarbi informacija potencialiam darbdaviui. Tačiau kiti elementai nėra būtini, tačiau gali suteikti pranašumų prieš kitus kandidatus. Svarbu, kad į savo CV įtrauktumėte šiuos elementus:
- Jūsų vardas ir kontaktiniai duomenys
- Jūsų ankstesnė darbo patirtis
- Jūsų kvalifikacija, išsilavinimas ir mokymas
- Jūsų svarbiausi įgūdžiai
Taip pat galite pasirinkti įtraukti:
- Socialiniai tinklai: Jums reikia būti atsargiems ir atidžiai pasirinkti, kuriuos savo socialinius tinklus norite dalintis su darbdaviu.
- Asmeninis pareiškimas: Nors neprivaloma, asmeninis pareiškimas gali būti gera proga pritraukti darbdavio dėmesį ir pabrėžti savo unikalumą. Trumpas 2-3 sakinio asmeninis pareiškimas turėtų parodyti, kaip jūs galite pridėti vertę įmonėje, naudodamiesi jūsų pasiekimais ir patirtimi. Pavyzdžiui, jei ieškote pozicijos pardavimų srityje, galite rašyti: „Mano įspūdingas pardavimų rezultatas per pastaruosius metus yra daugiau nei 20% metinis augimas“.
- Narystė profesinėse organizacijose: Narystės profesinėse organizacijose gali padėti parodyti, kad esate susipažinęs su savo sritimi ir norite dalyvauti ją formuojančiose diskusijose. Tai gali būti svarbu, ypač jei organizacija yra susijusi su jūsų kandidatuojamu vaidmeniu arba reiškia jūsų profesinį įsipareigojimą.
- Apdovanojimai: Jei gavote apdovanojimus, kurie yra susiję su pozicija, į kurią pretenduojate, yra naudinga juos įtraukti į savo CV. Tokia informacija padės jums išsiskirti iš kitų kandidatų ir pabrėžti jūsų pasiekimus darbe.
- Hobiai ir pomėgiai: Svarbu paminėti savo pomėgius ir pomėgių sąrašas gali padėti darbdaviui geriau suprasti, kas jūs esate ne tik kaip profesionalas, bet ir kaip asmuo.
Kaip parengti tinkamą CV?
Mes aptarėme, kad CV yra svarbus žingsnis siekiant įsidarbinti, tačiau kaip parašyti efektyvų CV, kuris pritrauktų darbdavių dėmesį? Štai keletas patarimų:
Pagalvokite apie išdėstymą ir šriftus
Norint, kad potencialus darbdavys pastebėtų jūsų CV, svarbu atkreipti dėmesį į išdėstymą. Pasirinkite tokią struktūrą, kurioje svarbiausia informacija būtų patalpinta pirmiausia ir būtų lengvai įsisavinama. Pvz., kontaktiniai duomenys turėtų būti pateikti viršuje, kad būtų lengva juos rasti. Mažiau svarbius dalykus, tokius kaip pomėgiai ir susidomėjimai, geriausia palikti puslapio apačioje. Be to, rinkitės skaitomus ir profesionalius šriftus, pvz., Arial arba Times New Roman.
Būti įkvėptam
Prieš kuriant savo CV, rekomenduojama peržiūrėti kitų žmonių CV pavyzdžius savo pramonėje ar net konkrečioje pareigoje, į kurią pretenduojate. Taip galėsite susipažinti su įprasta informacijos išdėstymo, dizaino ir žodžių naudojimo praktika, kuri padės jūsų CV išsiskirti ir atrodyti profesionaliai.
Stenkitės rašyti glaustai
Darbdavys gali turėti labai mažai laiko peržvelgti kiekvieną CV ir priimti sprendimą, ar verta ieškoti toliau. Todėl svarbu užtikrinti, kad kiekvienas žodis, įtrauktas į CV, pabrėžtų, kad esate tinkamas ir kompetentingas šiam darbui.
Įvertinkite savo pasiekimus
Svarbu išskirti kiekvieno darbo svarbiausius pasiekimus ir juos konkretizuoti, aiškiai nurodydami, kaip prisidėjote prie savo ankstesniojo darbdavio sėkmės. Jei įmanoma, naudokite konkretų skaičių, kad parodytumėte savo sėkmes. Pavyzdžiui, vietoj to, kad rašytumėte „padidėjęs pardavimas”, galite rašyti „per 12 mėnesių pardavimai padidėjo 24 %”.
Korektūra, korektūra, korektūra
Prieš siunčiant savo CV darbdaviui, būtina patikrinti, ar jūsų gramatika ir rašyba yra tiksli. Rekomenduojama kelis kartus atidžiai perskaityti savo CV, kad pastebėtumėte klaidas. Jums gali padėti perskaityti savo tekstą garsiai arba paprašyti patikimo draugo patikrinti jį.